01 Aralık 2020 Salı

BAŞKAN ERCENGİZ; ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE BİR MEYDAN PROJEMİZ VAR

BAŞKAN ERCENGİZ; ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE BİR MEYDAN PROJEMİZ VAR

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Cumhuriyet Meydan Projesi Müjdesini Verdi

20 Ekim 2020 Salı 16:54 SİYASET

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Muhtarlar Haftasında muhtarlar ile bir araya geldi. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz muhtarlar ile buluşmada, Burdur Cumhuriyet Meydan projesi için müjdeyi verdi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Burdur Cumhuriyet Meydan projesi ile ilgili  " Burdur kent merkeziyle ilgili önümüzdeki günlerde bir meydan projemiz var” diyerek uzun süredir beklenen ve şehrin çehresini değiştirecek dev projenin müjdesini vermiş oldu.

PROJE ŞEHRİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK

Başkan Ercengiz’in 2014 yılı seçim vaadinde sunulan ve gerçekleşmeyen, revizyona uğratılarak 2019 yılında yeniden seçim vaadleri arasına sokulan Cumhuriyet Meydanı projesinde; genişletilmiş meydan ve tören alanı, 2 katlı sergi ve sanat merkezi, meydan altına 250 araçlık otopark ile rekreasyon alanları bulunuyor.

BAŞKAN ERCENGİZ, VALİ ARSLANTAŞ’LA GÖRÜŞTÜ

Başkan Ercengiz muhtarlar buluşmasında, boşaltılan Burdur İl Özel İdaresine ait bina ile ilgili takas hususunu da Burdur Valisi Ali Arslantaş’la görüştüğünü de ifade etti. Burdur Valisi Ali Arslantaş da daha öncesinde Belediye Meclisinden Burdur İl İdare Binası ile ilgili imar değişikliği talep etmiş, alanın ticari alana çevrilmesi ile ilgili talebi olmuştu.

GÖZLER TAKAS SÜRECİNDE

Burdur’un en değerli noktasında bulunan Burdur İl Özel İdare Binasına, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in nasıl bir teklifte bulunacağı bilinmez ancak, Valilik takası değerinde yapmanın peşinde.

6 YIL SONRA

Başkan Ercengiz’i Meydan projesi ile ilgili harekete geçiren en büyük etkenin, seçim vaatlerinde söz verilen projelerin hayata geçirilmediğine yönelik eleştiriler ve kamuoyunda yükselen sesler olarak görülüyor.

Gönüllere dokunan sosyal projelerde başarılı 6 yılı geride bırakan Başkan Ercengiz’den Burdurlunun beklentisi, seçim broşürlerinde yer alan ve şehrin çehresini değiştirecek vaatlerle ilgili somut adımların atılması.  

 

    2014 ve 2019 YEREL SEÇİMLERİ CUMHURİYET MEYDAN PROJELERİ

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

neönemivar

21 Ekim 2020 Çarşamba 10:00

Bu mu en önemli sorun, musluklardan kireç akıyor. Hayati önemi olan insanın en temel ihtiyacı olan su sorunu çözmek öncelikli olmalı. Bu kadar küçük bir şehirde ulaşım sorunu çözülmeli . Bisiklet yolları yapılmalı ( var ama sadece var olsun diye yapılmış , kullanışsız ).

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

VALİ ARSLANTAŞ, HALK OTOBÜSLERİNİ DENETLEDİ

VALİ ARSLANTAŞ, HALK OTOBÜSLERİNİ DENETLEDİ