24 Haziran 2019 Pazartesi

  • 5,811 TL
  • 6,627 TL
  • 261,08 TL
  • 95.182

Başkan Ercengiz Haberimizin Doğruluğunu Tasdikledi

Başkan Ercengiz Haberimizin Doğruluğunu Tasdikledi

GÖNÜLDEN NASIL GELİNİR!..

05 Ekim 2018 Cuma 11:15 SİYASET

Geçtiğimiz haftalarda gündemin ana maddesi Burdur Atık Su Arıtma Tesisi için ayrılan para, Başkanın İller Bankası Önündeki Resmi ve en önemlisi açıklamaları ile medyada çıkan haberleri idi.

Ak Partili Vekil Yasin Uğur'un "para hazırda bekliyor" demesi, sonrasında Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in İller Bankası Önünde verdiği poz ve "seni bekliyorum" çıkışı. En önemlisi de arıtma tesisi ile ilgili Başkan Ercengiz'in ilk olarak İlbank ve Avrupa Yatırım Bankası arasında uyumsuzluk var deyip, sonra durumu toparlamısıydı.

Bir Beceriksizlik mi Var!.. diye sormuştuk

 

Yaptığımız İlk haberde yetkili mercilerle görüşerek  "paranın hazırda beklediğini ve projenin ihale aşamasına gelmesi için Belediye Bekleniyor" açıklamasını almıştık. Bizde suçluyu sorduk, bir beceriksizlik mi var diyerek haber yapmıştık.  Peki Başkan ne yapmıştı, birbirinden bağlantısız ve çarpık açıklamalar, baskıyla destekçi aramalar  ile başkalarını suçlama...

Bomba15'e Nasıl Kızmasın!..

 

İlgili makamlarla görüşerek yaptığımız gerçek haberler neticesinde neler mi olur...

Başkan Ali Orkun Ercengiz Haber Sitemizi Bu Şekilde Suçlar...

"Reklam parasıyla spekülasyon yapıp haber yaptığını sanan zat bize çıkarla değil gönülden gelen lazım"

 

Peki "Sevdiği Gazeteci" ve "Gönülden Gelen" Nasıl Olunur

 

İller Bankasında olan paraya "YOK" yazarak, Başkan Ercengiz'in İller Bankası önünde çekilen resmini şova dönüştürerek, karşı açıklamaları manipüle ederek....

 

 

İŞTE BAŞKAN ERCENGİZ'İN AĞZINDAN İLBANK PARASI VE PROJE AÇIKLAMASI

 

“İlbank Dış Yatırımlar Daire Başkanlığı Birol Bey, Antalya Bölge Müdürü Fuat Bey’le birlikte sabahtan bir toplantı gerçekleştirdik. Özellikle Burdur Gölü’ne bugünlerde ulusal farkındalık yaratmamızın ardından arıtmanın bir an evvel hayata geçmesiyle ilgili taleplerimizi dile getirmiştik. Bölge milletvekillerimizde bu konuda her şeyin hazır olduğunu ve çalışmaların daha hızlı yapılması gerektiğini söylediler. Bizler bu ayın sonuna kadar arıtma tesisimizle ilgili bütün yapılacak çalışmaları tamamlayıp, ihale aşamasına getirdikten sonra eğer herhangi bir terslik olmazsa adımıza tahsis edilmiş 11 milyon 500 bin Avroluk Avrupa Yatırım Bankası’yla imzaladığımız Burdur Belediyesi olarak 11 milyon 500 bin Avroluk kredinin İller Bankası tarafından yapılacak işler üzerinden özellikle arıtmanın 1 Ocak 2019’a kadar yer tesliminin yapılıp, temelinin atılacağını da umut ediyoruz.

KAYNAK YAZI:BURDUR GAZETESİ - Belediye Meclis Konuşmasından

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Samet Güneş İstifasını Sundu

Samet Güneş İstifasını Sundu