20 Mayıs 2019 Pazartesi

  • 6,010 TL
  • 6,720 TL
  • 247,46 TL
  • 86.771

Başkan Ali Orkun Ercengiz Otogar İçin Düğmeye Bastı

Başkan Ali Orkun Ercengiz Otogar İçin Düğmeye Bastı

OTOGAR İÇİN 6.5 MİLYON HARCANACAK

20 Kasım 2018 Salı 14:04 SİYASET

Burdur vitrininin yüz karası haline gelen Burdur Otogarı ile ilgili Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz düğmeye bastı. Yaşanan süreç ile ilgili sorumlularından hesabın sorulacağını söyleyen Başkan Ercengiz, hukuki sürecin başladığını söyledi. Tadilat ile igili de çözümün ancak 5 yıl sonra bulunduğunu ifade eden Başkan Ercengiz bunun için 6.5 milyon para harcanacağını söyledi.

 

Seçimlerde hesabını Vereceği!..

Kahvaltı sonrası açıklama yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “Yasal sürecin devam etmesi nedeni ile belki garajdaki tadilatlar bu güne kadar kaldı. Başından itibaren garajda ne olup bittiğini anlatmak istiyoruz. Geçen hafta Çarşamba günü parti meclisi ve yürütme kurulumuzun onayı, genel başkanımızın kararı ile 31 Mart yerel seçimlerine Cumhuriyet Halk Partisinin adayı olarak karşınıza çıkacağız. Yaptıklarımızın ve yapamadıklarımızın hesabını da tabii ki seçim çalışmaları içerisinde vereceğiz” dedi

Yasal Süreç Başlatıldı

Otogarın birçok eksiği ile birlikte teslim alındığını ifade eden Başkan Erengiz tüm bu yaşananlar sonrası yasal sürecin başlatıldığını söyledi. Sorumlulardan hesap sorulacak diyen Başkan Ercengiz, “2013 yılında da birçok eksiği ile sizlere teslim edildi. En başından beri bir çok eksiği ile biz burayı Burdur Belediyesi olarak teslim almışız. Biz süreçle ilgili yasal süreci başlattık. Sorumlularından hesap sorulması, gereğinin yapılması, yapılamayacaksa da tarafımızdan yapılarak sorumlusundan tahsil yollarının yasal sürecini başlattık.” Dedi.

Çözümü 5 yıl sonra bulabildik!..

Otogar esnafından özür dileyen Başkan Ali Orkun Ercengiz, “Çünkü en azından 2013 yılından beri 5 yıldır burada her türlü kötü koşulun cefasını sizler çektiniz. Ve biz kurumsal olarak çözümü ancak 5 yılda bulabildik. İşin siyasi boyutuna baktığımızda akıl tutulması diyorum. Daha ben göreve gelmişim 6. ayımda yeni yapılmış bir bina yani şunu söyle düşünen bir ev aldınız. Asma tavan yapılmış bu eve 6 ay sonra tavan çökmüş müteahhit geliyor. Bravo tavanı çökerttin seni mahkemeye vereceğim diyor. Bu konuda burada kurdele kesildi ve mahkemeye de verildik. Tabii biz gerekli savunmamızı yaptık. Aslında mahkemeye vermesi gereken birisi varken oda benken bizden önceki sorumluları, olmuştur dedik. Müteahhit hatasıdır, sorumlusuna gidelim dedik. Yapmamız gereken buradaki mağduriyeti giderelim dedik. Biz buraları düşünürken sanki bu işin sorumlusu benmişim gibi gelip burada bir de sizleri kışkırtmaya çalıştılar. Biz bugün itibariyle Burdur halkının cebinden sizlerin bizlerin cebinden 6,5 milyon TL’yi harcayarak Burdur halkına yakışan, sizlere yakışan garajı yeniden kazandırmayı planlıyoruz “ dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

hüseyin

21 Kasım 2018 Çarşamba 12:57

pek ala hukuki süreç devam ederken de yapılabilirdi herhalde bekle bekle seçim zamanı yap oh ne alaaaa

buradadur

20 Kasım 2018 Salı 22:41

Müteahhidin 15 yıl sorumluluğu var. İşi yaptıran ve kabulü yapanlardan hesap sorulmalı. yazık değilmi Burdur halkına paralar kaynaklar çar çur edildi.

burdurlu

26 Mayıs 2015 Salı 22:07

milletvekilliğinde yapamadığını ayrılıncamı yapacaksın kim inanır palavrana

uygur

26 Mayıs 2015 Salı 08:33

Tamam babacigim.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Cevap Alamayan İyi Partili Erkan, Başkanlara Yeniden Sordu

Cevap Alamayan İyi Partili Erkan, Başkanlara Yeniden Sordu