26 Ekim 2020 Pazartesi

BAŞKAN ALİ ORKUN ERCENGİZ CHPLİ GENÇLERİ İHRAÇ MI ETTİRECEK?

BAŞKAN ALİ ORKUN ERCENGİZ CHPLİ GENÇLERİ İHRAÇ MI ETTİRECEK?

BAŞKAN ALİ ORKUN ERCENGİZ CHPLİ GENÇLERİ İHRAÇ MI ETTİRECEK?

24 Eylül 2020 Perşembe 11:03 SİYASET

CHP Burdur’da kronik hale gelen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in Teşkilat kavgaları dün akşam yeni bir boyuta daha ulaştı.

Belediye Başkanı seçildikten sonra sık sık teşkilatlarla karşı karşıya gelen ve kavgaların yaşandığı CHP’de bu kez Başkan Ercengiz Gençlik Kolları ile bir birine girdi. Öyleki CHP’nin gençleri akşam yaptıkları paylaşımlarla bir anda dikkatleri üzerine çekti.

Geçmişte de Barış Ayten’le başlayarak yerine Osman Gök’ü destekleyip seçilmesine destek olan, ani bir kararla istifa eden Gök’ün yerine İzzet Akbulut’un getirilmesini sağlayan Ercengiz, merkez ilçe başkanı Sıdıka Gül Oğuzkan’la da seçimlerde karşı karşıya gelmişti.

Oğuzkan ağlayarak kameralar karşısında adaylıktan çekildiğini duyurmuş ve konu ulusal gündeme taşınarak, yine Başkan Ercengiz’in desteklediği Serkan Şimşek merkez ilçe başkanı olmuştu. Dün de Gençlik Kolları İl Başkanın önderliğinde partinin gençleri Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e karşı bayrak açtı.

Kulislerden gelen bilgilere göre Başkan Ercengiz’in Gençlerin partiden ihraç edilmesi için hareket hazırlığına başladığı öğrenildi. Önümüzdeki günlerde İl Disiplin Kuruluna dilekçeyle başvuracağı, Gençlik Kolları Başkanı ve Yönetiminin önce görevden alınmasını sonrasında ise ihracını talep edeceği öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BAŞKAN SELİMOĞLU MİNİKLERİ UNUTMADI

BAŞKAN SELİMOĞLU MİNİKLERİ UNUTMADI