20 Haziran 2018 Çarşamba

  • 4,748 TL
  • 5,504 TL
  • 194,91 TL
  • 94.437
SON DAKİKA

Başkan Akbıyık Açtı Bayramlık Ağzını!..

Başkan Akbıyık Açtı Bayramlık Ağzını!..

BAYRAM SONRASI SUSKUNLUĞUNU BOZDU!..

05 Eylül 2017 Salı 16:25 SİYASET

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Burdur Valiliği tarafından organize edilen Resepsiyona Cumhuriyet Halk Partililerin (CHP) katılmaması dikkat çekti.

Bir süre önce siyasi partilerin resmi törenlerde çelenk koymasının kaldırılmasının ardından CHP'nin alternatif törenler düzenlemesine alışık olduğumuz Milli Bayramlardan 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu'nda bu kez alışılmışın dışında bir durum yaşandı.

YALNIZCA İK CHP'Lİ VARDI...
Grand Özeren'de aynı günün akşamında düzenlenen 30 Ağustos Bayram Resepsiyonu'na Burdur CHP'den yalnızca İl  Genel Meclisi Üyesi Ecevit Alan ile Belediye Başkanvekili Atam Gülcü katıldı.

GÖZLER ONLARI ARADI
Gözlerin CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Başkanı Barış Ayten ve partilileri aradığı resepsiyon Kurban Bayramı sonrasında masaya yatırıldı.

İLK TEPKİ AKBIYIK'TAN
Bu durum AK Partili kurmaylar tarafından da eleştirilirken, konuya ilişkin ilk tepki AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık'tan geldi.
30 Ağustos peşi sıra gelen Kurban Bayramı süresince sessiz kalan Başkan AK Partili Başkan Akbıyık, partisinin Merkez İlçe Başkanlığı sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaparak suskunluğunu bozdu.

Akbıyık açıklamasında; "Bir bayramı daha, peş peşe anlamlı günleri geride bırakıyoruz. Önce Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Zaferi’nin 95’inci yıl dönümünü kutladık, ardından da Kurban Bayramını idrak ettik.

Birlik olmanın tek vücut olmanın hazzını yaşadığımız bu anlamlı günlerde Burdur’da yaşanan bir eksikliği hatırlatmak isteriz. Burdur Valiliği’nce 30 Ağustos Çarşamba gecesi organize edilen Resepsiyona CHP’li yöneticilerin katılmayışı dikkatlerden kaçmamıştır. O gün bayram programına katılanlar, alternatif bayram etkinliği düzenleyenler, her nedense (!) Resepsiyona katılmadılar!..

Belediye Başkanımız Sayın Ali Orkun Ercengiz, Milletvekilimiz Sayın Mehmet Göker, İl Başkanı Barış Ayten ve diğer CHP’yi temsil eden isimlerin Resepsiyona katılmayışlarına bir anlam veremedik!

Her fırsatta Atatürkçülük’ten vuranların, milli bayramların öneminden bahsedenlerin Resepsiyon coşkusuna iştirak etmeyişlerini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz!

Eğer; bu Resepsiyona AK Parti camiasından katılan olmasa fırtına koparmaya hazır olanların, sessizliğe bürünmesini de manidar karşılıyoruz...

Evet; sorunlar olabilir, farklı düşünceler olabilir... Lakin; bayram günleri bütün bunları bir tarafa bırakıp kenetlenmek gerek... Bir olmak, diri olmak gerek" ifadelerine yer verdi.

CHP kanadından önümüzdeki süreçte konuyla ilgili nasıl bir açıklama yapılacağı ise merak konusu...

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Gerçek

06 Eylül 2017 Çarşamba 09:06

Sn Akbıyık.Düşüncelerini katılıyor ve takdir ediyorum.Olması gereken bu.FAKAT"Taraf olmayan Bertaraf Olur" diyenlerin arkasından giden biatçılar bu söylemlerde ne kadar samimidir onu vicdanlarınızın takdirini bırakıyorum.Bu milleti 36 etnik parçaya ayıran düşünceye bu söylemleriniz ters.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BUCAK KAYMAKAMI SEZGİN GÖREVE BAŞLADI!..

BUCAK KAYMAKAMI SEZGİN GÖREVE BAŞLADI!..