Realtime website statisticsRealtime website statistics

13 Aralık 2018 Perşembe

  • 5,348 TL
  • 6,094 TL
  • 214,80 TL
  • 90.051

BAKANLA BULUŞMA TAMAM, AMA AÇIKLAMA YOK!..

BAKANLA BULUŞMA TAMAM, AMA AÇIKLAMA YOK!..

Görüşmede Gözler Başkan Ercengiz'i Aradı

28 Şubat 2018 Çarşamba 23:53 SİYASET

Maliye Bakanı Naci Ağbal ile görüşmek için Burdur’dan kalabalık bir heyet Ankara’ya gitti. Burdur Şeker Fabrikasının özelleştirilmesi konusunda Maliye Bakanı Ağbal’la görüşmeye gidenler arasında Burdur Valisi Şerif Yılmaz başta olmak üzere Ak Partili Vekiller Bayram Özçelik ve Reşat Petek, Karamanlı ve Tefenni Belediye Başkanları, Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi, MHP İl Başkanı Hikmet Ökte ile çok sayıda sivil toplum kuruluşunun başkanve yöneticileri Burdur Şeker Fabrikası için oradaydı.  Toplantıda ayrıca Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet Aksu’da bulundu.

 

Gözler Burdur’un Belediye Başkanı  Ercengiz’i Aradı

 

Burdur’un seçilmiş belediye başkanı Ali Orkun Ercengiz özelleştirmeye karşı net tavrı nedeniyle görüşmeye katılmamayı tercih etti. Sosyal medya ve yazılı basın aracılığı ile yalnızca özelleştirme karşıtı söylemlerini sürdüren Başkan Ercengiz  için beklenti, en azından görüşmede bulunup Bakan Ağbal’ın  kendisine özelleştirmeye neden karşı olduğunu ve Burdur’un kaybını Burdurlular ve çiftçiler için anlatmasıydı.  Ancak görüşmeye katılmayarak, sosyal medya üzerinden özelleştirme karşıtı söylemlerini sürdüren Başkan Ali Orkun Ercengiz, seçildiği gün “rozetimi çıkarttım, Burdur için çalışacağım” sözünü unutup,  Burdur’un Belediye Başkanı gibi davranmayıp, CHP’nin il başkanı gibi davranması hoş karşılanmadı.  

 

AK Burdur Umduğunu Bulamadı

 

Özelleştirmenin gündeme düşmesinden sonra gözler Burdur’un Ak Parti kanadına çevrilmişti. Açıklama sürecin başlamasından bir hafta sonra Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’ten geldi. Satılamaz veya özelleştirilemez yerine, satılacağını kabullenen Özçelik, birlik olup satın alınması geriyor diyerek kamu oyunun karşısına çıktı. Bugün yapılan Bakan buluşmasından bir şey çıkmaması ve Bakan’ın bu konuda Ak Parti Burdur teşkilatını sadece “ilaye girin, satın alın” diyerek yalnız bırakması tam bir hayal kırıklığı oldu.

 

Özçelik’in en zorlu sınavı

 

Yaklaşan yerel ve genel seçimler öncesi özelleştirilesi kesin gözüyle bakılan Burdur Şeker Fabrikası için ihale süreci başladı. Sivil Toplum Kuruluşlarının başkanları Bakan buluşmasından erteleme veya ihalenin daha ileri bir tarihe alınması beklentisi vardı. Ancak Bakan’ın bu beklentileri boş çıkarması, Özçeliğin birlik olup satın alalım fikrini de zora soktu. Çok büyük rakamların telaffuz edildiği fabrika ihalesi için gereken paranın ortaklıkla  nasıl ve ne şekilde toplanacağı veya ihaleye hangi dev firmaların girerek yarışılacağı ve sürenin de göz önünde bulundurulması işi tam bir çıkmaza sokuyor. Hal böyle olunca Ak Partili Özçelik için zorlu süreç başlamış oluyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 5 Yorum

ALİ GÜNEY

02 Mart 2018 Cuma 13:40

Belediye başkanı kabul olmayacak duaya neden amin desin. Madem satışı durmak istiyorlarsa akp millet vekilleri bile durduramıyorsa ,oraya akp millet velilerinin arkasına takılıp kendini rezil etmenin anlamı varmı. Akp kesin kararını vermiş, yetki onlarda, ne kadar zırvalasan, ağlasanda caresi yok. Güç akp de. Millet vekillerinin gücü yetiyorsa hadi dursunlar görelim. Yok burdur belediye başkanına karalamaya kalkma bomba 15, yalakalıkda sınır yok.............

musa kurt

02 Mart 2018 Cuma 13:00

özelleştirmenin her türlü seçeneği toplum yararına değildir. alıcısı kim olursa olsun, bazı kurumların kar-zarar durumlarına bakılmaması hizmet şekline bakılması, geleceğine bakılması lazımdır. Başkanın tavrı sonuna kadar doğrudur, erdemli olmak demek düşüncene sahip çıkmak demektir.

Empati

01 Mart 2018 Perşembe 21:55

Bi Nasrettin Hoca fıkrası vardı...Hırsızın hiç mi suçu yok...diyordu sonunda...Sanırsınız ki şeker fabrikalarını Belediye Başkanı satışa çıkardı...Başkanın orada olması durumunda Haber Manşetinizin yeni halini merak ediyor muyum? Hayır. Haberi yazanların biraz empati yapmaları ne iyi olurdu...

isimsiz

01 Mart 2018 Perşembe 12:59

belki de audi arıza yapmıştıryolda kalmıştır adamın günahını almayın hemen

sıradan biri

01 Mart 2018 Perşembe 08:06

bu kadar kötü bir yazı görmedim sayın başkan ı kötülemek karalamak için elinizden herşeyi yapıyorsunuz başkan gitse ne yazar gitmese ne yazar nasılsa ben yaptım oldu zihniyeti ile birşey değ,şmeyecek sizin karalama kampanyalarınız bir işe yaramayacak yazık sizin gazeteciliğinize

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Solo Türk Yeniden Burdur'a Geliyor

Solo Türk Yeniden Burdur'a Geliyor