25 Haziran 2019 Salı

  • 5,803 TL
  • 6,620 TL
  • 261,08 TL
  • 95.182

Bakan Pakdemir'li Kurt'u Yanından Ayırmadı

Bakan Pakdemir'li Kurt'u Yanından Ayırmadı

Bakan Pakdemirli; İşimiz Laf Üretmenin Ötesinde...

28 Aralık 2018 Cuma 16:01 SİYASET

Burdur Ziyaret turunu Burdur Valilik ziyareti ile başlayan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ak Parti Burdur İl Başkanlığına geçerek burada basın mensupları ve partililerle bir araya geldi. Ak Partili Başkan Adayı Deniz Kurt'u da yanına alarak siyasi mesajlar veren Bakan Pakdemirli, Mehmet Akif'in şehri Burdur'da olmaktan büyük mutluluk duydum dedi. CHP'nin laf siyaseti yaptığını işaret eden Bakan Pakdemirli CHP'nin yeni sloganını hatırlatarak, " Şimdi de yeni bir slogan çıkararak onu açıkladılar 'Mart'ın sonu bahar'. Ben de onlara diyorum ki fazla heveslenmesinler, 'Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır" dedi.

İşimiz laf üretmenin ötesinde...

AK Parti kadroları önce iş yapıyor diyen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, işimiz laf üretmenin çok ötesinde dedi.  Pakdemirli, "Ama karşıda CHP'nin bir laf siyaseti var. Şimdi de yeni bir slogan çıkarmışlar, dün itibarıyla bunu açıkladılar. 'Mart'ın sonu bahar' diye. Ben de onlara diyorum ki fazla heveslenmesinler, Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır. Milletin terazisi en güzel terazidir" dedi.

Saman İthalatı 9 Bin Ton, İhtiyaç 66 Milyon Ton

Gündeme dair bazı başlıkları da burada partililer ve basın mensupları ile paylaşan Bakan Pakdemirli saman konusunda da açıklamalarda bulundu. Pakdemirli, "Bizi eleştiriyorlar, 'Samana muhtaç ettiniz.' diyorlar. Biraz matematik. Eğer bizi eleştirecek bir şey bulamıyorsanız ben eleştirecek bir şey bulayım size vereyim. Eğer malzeme bulamıyorsanız biz size malzeme temin edelim. Türkiye'nin saman ithalatı 9 bin ton. Türkiye'nin saman ihtiyacı 66 milyon ton, on binde bir ama bunu milletvekilleri, grup başkanvekilleri, genel başkanları ağızlarında her hafta çiğnemekten çekinmiyorlar."

Muhalefetin varlığını bizi güçlü kılıyor

Muhalefetin varlığını seviyorum diyen Bakan Bekir Pakdemirli, böyle muhalefet olduğu sürece Ak Parti'nin varlığı ilelebet devam edecek dedi. Kendisi ile ilgili eleştirilere de buradan açıklık getiren Pakdemirli, "Yaptığım açıklamaları alıyorlar, ortasından, orasından burasından cımbızla istedikleri yere çekiyorlar. Türkiye'nin ne samana ne de buğdaya ihtiyacı var. O zaman niye ithalat yapıyorsun buğdayı?"  diyerek sözlerine şunları ekledi, "Ben de diyorum ithalatı, bu ihracatı yapabilmek için makarna, un fabrikalarımız boş mu kalsın? Bunun için ithalat yapılır. Türkiye'nin 17 milyar dolar tarımda ihracatı var, 12 milyar dolar da ithalatı var. Türkiye'nin 5 milyar dolar fazlası var. İthalat yanlış, ayıp bir şey değildir. Hollanda'nın 80 milyar doların üzerinde ithalatı var. Ama Hollanda'nın tarımıyla övünmeyi biliyoruz. Önemli olan katma değer yaratmak, ihracat yapmak."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Ahmet TAŞTEKİN

25 Haziran 2015 Perşembe 10:44

Allah ölenlere rahmet eylesin.Yakınlarına sabrı cemil eylesin.Teksas mı burası.Ramazan mübarek günde ne bu ya

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bakan’dan Kurt’ta Destek Paylaşımı

Bakan’dan Kurt’ta Destek Paylaşımı