24 Ocak 2021 Pazar

AŞILA İLE HERKES KENDİ RANDEVUSUNU ALACAK

AŞILA İLE HERKES KENDİ RANDEVUSUNU ALACAK

AŞILA İLE HERKES KENDİ RANDEVUSUNU ALACAK

12 Ocak 2021 Salı 17:09 SİYASET

Covid-19 aşısı kayıtları, Sağlık Bakanlığının geliştirdiği "aşıla" mobil uygulaması üzerinden yapılacak. Covid-19 aşısı takibi için indirme işleminin yapılması gereken uygulama olan 'Aşıla' Sağlık Bakanlığınca aşı takibini kolaylaştırmak için geliştirildi.

Aşıla uygulaması ile ilgili tüm bilgilere, dokümanlara, duyurulara ve eğitim videolarına "https://asila.saglik.gov.tr" adresinden erişilebilecek. Aşıla mobil uygulaması "https://mobilmarket.saglik.gov.tr" adresi üzerinden İOS, Android ve Huawei telefonları için indirilebilecek.

İSTANBUL İL SAĞLIK MÜDÜRÜ CANLI YAYINDA ANLATTI: AŞILAMA NASIL OLACAK?

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, canlı yayında koronavirüs ve aşılama sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Memişoğlu, vatandaşların koronavirüs aşısı olup olmayacaklarını E-Nabız sisteminden ya da 2023'e 'Aşıla' yazarak SMS atarak öğrenebileceklerini söyledi. Memişoğlu ayrıca hastaneye gelemeyen vatandaşlarına evlerine giderek aşı yapılacağını belirtti.

"AŞILA YAZ 2023'E GÖNDER"

Memişoğlu açıklamasında, İnsanlar da e-nabız sisteminden veya 2023'e AŞILA diye mesaj atarak kendisinin aşıyı hak edip etmediğini öğrenecek. Bakanlık açıklayacak ama kişiler de bu mesajla bunları öğrenebilecek. Kendileri ne zaman nerede aşı olmak istiyorlarsa, randevusunu alıp biz onlara o aşıyı orada ulaştıracağız. Kişiler de randevu zamanı ve yerde aşıyı olacaklar’’ dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BURDUR VALİLİĞİ YENİ KARARI DUYURDU

BURDUR VALİLİĞİ YENİ KARARI DUYURDU