30 Kasım 2020 Pazartesi

ASFALT PLENTİ TAMAMININ OYLARI İLE MECLİSTEN GEÇTİ

ASFALT PLENTİ TAMAMININ OYLARI İLE MECLİSTEN GEÇTİ

DİYET AÇIKLAMALARINA ALAGÖZ'DEN CEVAP

02 Ekim 2019 Çarşamba 18:19 SİYASET

Burdur Belediyesi Ekim Ayı meclis topantısı bugün gerçekleşti. Toplantının dördüncü maddesi olan Burdur Belediyesine ait Asfalt Plenti meclis çoğunluğunun oyu ile Tefenni Belediyesine devredildi. 2 milyon tutarındaki asfalt plenti için Tefenni Belediyesi, Burdur Belediyesinden talepte bulunmuştu.

Tüm Batı Bölgemizin Hizmetinde Olacak

Bugün Burdur Belediyesinde yapılan meclis toplantısına Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz ve MHP Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte ve yönetimi de katılı. Alınan karar sonrası Başkan Alagöz bir mesaj yayınlayarak Burdur Belediye Başkanı AliOrkun Ercengiz’e teşekkür etti. Alagöz, “Belediyemize Bu tesisi kazandıran, başta Burdur Belediyemize, Burdur Belediye Başkanı Sayın Ali Orkun Ercengiz beyefendiye ve değerli Burdur Belediye Meclis üyelerine şahsım, Belediyem, İlçe halkım ve tüm Batı Burdur adına sonsuz şükranlarımı sunarım. Batı Burdur diyorum, çünkü bu tesisin hibesini sadece İlçe Belediyem değil, Burdur'umuzun batısında bulunan tüm ilçe ve beldelerimiz adına hibe alıyoruz. Tesisimiz faaliyete geçtiği andan itibaren talep edilmesi halinde, Karamanlı’dan Yeşilova’ya, Kemer’den Çavdır’a Yusufça’dan Söğüt’e Altınyayla’dan Gölhisar ilçemize kadar tüm bölgemizin hizmetinde olacağını buradan ilan ve taahhüt ederim” dedi.

Ak Parti’nin DİYET Çıkışına Cevap verdi.

Ak Parti Belediye Meclis grubunun asfalt plentinin hibe edimesi konusunda ki açıklamalarına da cevap veren Başkan Alagöz, “Belediyemize yapılan sıcak asfalt plenti tesisi hibesi konusunda, dün Burdur'umuzun yerel basınında yer alan bir takım dedikodular ve paylaşımlar neticesinde bu açıklamayı yapmak şahsım, partim ve Belediyem adına zorunlu hale gelmiştir. MHP'li 6 belediye adına belirtmek isterim ki, Milliyetçi Hareket Partisi yarım asrı aşmış geçmişiyle Türk siyasi tarihine, Türk milletinin menfaatleri doğrultusunda yön vermiş ve tarihinin hiçbir bölümünde hiç kimsenin önünde eğilip bükülmemiş ve birilerinin iddia ettiği gibi hiç kimseyle şahsi menfaatleri doğrultusunda gizli ve kirli pazarlıklar içerisine girmemiştir. Söz konusu çirkin iddiaların sahipleri müptezeller gayet iyi biliyor ki, Milliyetçi Hareket Partisi ülkemizin içinde bulunduğu bu kritik süreçte Cumhur ittifakına hiçbir şart, hiçbir pazarlık ve hiçbir koşul sunmaksızın destek vermektedir. Yine söz konusu şahıslar bilmelidir ki bugüne kadar olduğu gibi Milliyetçi Hareket Partisine ve mensuplarına atılan iftiralar bundan sonra da cevapsız kalmayacaktır” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

TOPTAN TİCARET ALANI TALEPLERİNE BAŞKANDAN SÖZ

TOPTAN TİCARET ALANI TALEPLERİNE BAŞKANDAN SÖZ