20 Haziran 2018 Çarşamba

  • 4,748 TL
  • 5,504 TL
  • 194,91 TL
  • 94.437
SON DAKİKA

ALNININ ‘AK’IYLA BAŞARDI!

ALNININ ‘AK’IYLA BAŞARDI!

AK PARTİ’DEN VEKİL OLAMADI AMA AK LİSTEDEN GENEL BAŞKAN OLDU!

17 Ağustos 2017 Perşembe 20:59 SİYASET

Burdur DSYB Başkanı Kamil Özcan’ın kaderi hep ‘AK’larla şekillendi…
Özcan, 2015 yılında iki kez aday gösterildiği AK Parti’den Milletvekili olamadı ama Beyaz (AK) Liste’den Genel Başkan seçildi.

Türkiye’de 2015 yılı 7 Haziran ve 1 Kasım’daki Genel Seçimlerde AK Parti’den 3.sırada Milletvekili Adayı gösterilen, dönemin Damızlık Sığır Yetiştiricileri Burdur Birliği (DSYB) Başkanı Kamil Özcan, bugün girdiği Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği (TDSYMB) seçimlerinde 185 delegenin oyunu olarak Genel Başkan seçildi.

AK Parti’den 25 ve 26.Dönem Milletvekilliği adaylıkları sonunda Meclise gitme fırsatını kıl payı kaçıran Kamil Özcan, bugünkü Merkez Birliği seçimlerine de Genel Kurul Divanı kararıyla ‘Beyaz Liste’ ile girdi.

BEYAZ (AK) LİSTE İLE GENEL BAŞKAN SEÇİLDİ!
Genel Kurul’daki maddelerin oylanmasının ardından ilk söz hakkı da Beyaz Liste’nin adayı Kamil Özcan’a verildi.
Özcan, yaptığı konuşma ile Genel Merkez’in bugüne dek yaptığı yanlışları ince nüanslarla eleştirirken, dışarıdan çıplak gözle gördüğü bu sorun ve sıkıntıları da çözeceği sözünü verdi.
Yapılan konuşmaların ardından 4 Genel Başkan Adayı sırasıyla; Beyaz (Burdur) – Sarı (Kırklareli) – Turuncu (Adana) ve Yeşil (Konya) listelerle seçime girdi.
482 delegenin bulunduğu üst kurul listesinde; 476 üye oy kullanma işlemini başarı ile tamamlarken, 185 oyu alan Kamil Özcan, Beyaz Liste ile Genel Başkanlığa seçildi.

HABER – ANALİZ: Feti KILIÇ

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Burdur’un çevre sorunları masaya yatırıldı

Burdur’un çevre sorunları masaya yatırıldı