16 Ocak 2019 Çarşamba

  • 5,448 TL
  • 6,217 TL
  • 226,74 TL
  • 93.173

Ali Orkun Ercengiz'den Eratalay'a Yakışmayacak İfadeler

Ali Orkun Ercengiz'den Eratalay'a Yakışmayacak İfadeler

Eratalay'ın, Ercengiz'e Cevabı Gecikmedi

09 Şubat 2018 Cuma 09:47 SİYASET

CHP Tefenni İlçe Başkanı Hamdi Eratalay'ın Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve İl Başkanı Osman Gök'ün tavırları ile değişen yönetimi gerekçe göstererek istifa etmesi sonrası parti içinde ipler gerildi. Özellikle Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in Kıvılcım Haber'e yaptığı açıklamalar yenilir yutulur  cinsten değil. Burdur CHP siyasetinde Tefenni'de yaptıkları ile herkesten büyük övgüler alan Eratalay'a karşı Ercengiz'in yaptığı açıklamalar büyük şok yarattı. Eratalay'a demediğini bırakmayan ve aşağılamaya kadar giden Ercengiz, bu açıklaması ile büyük tepki toplandı.

İşte Ercengiz'in Şok Açıklamaları

KıvılcımHaber’e konuşan Başkan Ercengiz de, istifa gerekçelerinin eften püften gerekçeler olduğunu, incir çekirdeğini dolduracak bir sebep olmadığını, “ziyaretimiz sırasında kendilerini bekleyen üyeler” dediğinin de topu topu 2 kişi olduklarını, bu sebeple zaten ilçe binasında durmadıklarını, beraberce ilçe kahvehanesine geçerek vatandaşların ellerini sıktıklarını belirtti. İlçede sevilmeyen bir unsur olduğunu, yerel seçimde bile topu topu 400 oy alabilen bir potansiyelleri olduğunu, daha iyi bir yönetimin ve daha popüler bir başkanın bulanabileceğinin altını çizdi. Ayrıca Başkan Ercengiz, ilde işe yaramaz birkaç yöneticinin bulunduğunu, aslında bunların böylece kendiliğinden uzaklaşmalarının partiye fayda katacağını vurguladı.

Çirkin ve mesnetsiz bir açıklama!..

Ercengiz'in yaptığı açıklamalara siyasette yeni olmasına ve toyluğuna bağlayanHamdi Eratalay,  Ercengiz'in mesnetsiz ve çirkin bir açıklama yaptığını söyledi. CHP İl Başkanı gibi açıklama yapmasına da öfkelenen Eratalay, " Kendisi kim oluyor da İl Başkanı gibi açıklama yapıyor. Görevini yerini ve haddini bilecek önce. Dört yıllık Belediye Başkanlığı döneminde parti binasına kaç defa gelmiş de Tefenni'ye kaç defa gelmiş de benim ne kadar sevildiğimi ölçmüş" dedi.

Eratalay Tefenni'de başardıklarını da sıraladı

Tefenni Belediye Başkanlığı yarışında kazanamayacağını bile bile seçimlerde bir servet harcadığı herkesçe bilinen Hamdi Eratalay'a birçok ilçeden de  destek geldi. Hakkında Tefenni Haber'den Ahmet Korkmaz bir köşe yazısı yazarak o dönem yaşananları da anlattı. Eratal yaptığı açıklamada da ö denemde elde ettiği başarıyı Tefenni'de aldığı oyları böyle sıraladı;

Ercengiz'in aldığım oydan haberi yok!..


Ben ilçe Başkanı olduğumda partinin 80 üyesi vardı şimdi 170 üyesi var. Ben ilçe Başkanı olduktan sonra 14 köyün 14 ünde de oyları artırdım. Benim kaç oy aldığımdan haberi yok sayın Ercengiz'in. Ben Belediye Başkanı Adayı olmadan bir önceki secimde CHP oyu 271, Benim adaylığımda aldığım oy 722. Açıp incelsin.
Emeksiz gelmedik biz bu görevlere. Şahsımda 170 üyeyi sorgulayan Ercengiz bey gel tefenniye sana 9 yıllık süreyi özetleyeyim. Birkac yeteneksiz yönetici gitsin ayiklansin demissin. Onları da dil altından değil ismen açıkla da biz de bilelim. Ercengizin yaşı kadar partiye verdiğim emek var benim. Saygılarımla

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

FİAT Pürlü Otomotivden 1.3 Multijet Otomobiller İçin Bakım Kampanyası

FİAT Pürlü Otomotivden 1.3 Multijet Otomobiller İçin Bakım Kampanyası