20 Eylül 2019 Cuma

  • 5,743 TL
  • 6,328 TL
  • 276,53 TL
  • 100.237

AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI ERCENİZ'İN İŞE ALDIĞI YAKINLARINI AÇIKLADI

AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI ERCENİZ'İN İŞE ALDIĞI YAKINLARINI AÇIKLADI

İŞTE O LİSTE...

26 Mart 2019 Salı 11:36 SİYASET

AK Parti Burdur İl Yönetimi buugün şok bir çıkış yaparak Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in 5 yılda belediyeye aldığı akraba ve yakınlarının isim listesini ve görevlerini açıkladı. 

"Burdur’umuzun GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ ile kucaklaşmasına şafak saydığı şu günlerde, Yerel seçim öncesi Burdur Belediyesinin 5 yıldır çözüm sağlayamadığı birçok konudaki görüşlerimizi kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyoruz.

Ali Orkun Ercengiz’in göreve gelmesi ile Burdur Belediyesinde siyaset etiğine ve şehrin insanlarıyla barışık dokusuna aykırı bir kadrolaşma başladı. Kamuoyunda çok uzun süredir tartışıla gelen, her kesimden ve düşünceden hemşehrilerimizin rahatsızlık duyduğu bir konuyu, Ercengiz’in Aile bireylerinin Belediyeye doldurulmasıyla ilgili olarak, Sayın Başkandan cevabını alamadığımız için kamuoyunu bilgilendirmek istedik.

Burdur Belediyesi Şubat Ayı Meclis oturumunda Sayın Ercengiz’e, kamuoyunun ve basının önünde açıkça ailesinden ve yakınlarından kaç kişiye Burdur Belediyesinde istihdam sağladığını, ailesinden kaldıysa daha akraba almaya devam edecek mi ve görev süresi içerisinde Aile mensuplarına toplam ne kadar maaş ödediğini sorduk.

Ali Orkun Ercengiz her zamanki agresif ve insanlara tepeden bakan üslubu ile bir Belediye Başkanlığı makamında oturan kişinin olgunluğundan eksik şekilde, sorularımıza cevap vermedi. Zannetti ki siyaset mühendisliği yaparım, gerçekleri halkımızdan gizlerim, sağa sola saldırarak gündemi değiştirir gemimi keyfime göre yüzdürmeye devam ederim. AK Parti Grubu olarak böyle konular için özel geliştirilen Ali Cengiz oyunlarına daha önce gelmediğimiz gibi, bundan sonra kalan yaklaşık 5 gün içinde de gelmeyeceğiz.

 

'' HALKIN BELEDIYESİ SANKİ BAŞKANIN AİLE ŞİRKETİ''

 

Ali Orkun Ercengiz ile Burdur Belediyesi SÜLALE DEVRİNE başlamıştır. Başkan, hiçbir dönem yaşanmamış, Şehrimizi yöneten hiç bir Belediye Başkanının bırakın yapmayı aklından bile geçirmediği bir akraba düzenini kurmuştur. Ali Orkun Ercengiz şehrin idareci siyaset ahlakını ve etiğini yok saymış, Burdur Belediyesinin en kritik idari noktaları başta olmak üzere her bir birimine akrabalarını doldurmuştur. Utanarak, üzülerek ve hayıflanarak kamuoyundan gizlenen gerçeği açıklıyoruz!

 

 

 

Ali Say (Dönemin Belediye Başkan Yardımcı ve Meclis Üyesı kontenjan adayı/ Ali Orkun Ercengiz'in Kuzeni )

A. S. ( Su İşleri Birim Şefi Personeli/ Ali Orkun Ercengiz'in ve dönemin Belediye Başkan Yardımcısı kontenjan adayın Kuzeni )

N. S.( İmar Müdürlüğü Personeli/ Belediye Başkanının ve dönemin Belediye Başkan Yardımcısı kontenjan adayın Kuzeninin Eşi)

E. S. ( Park Bahçeler Müdürlüğü Personeli / Belediye Başkanının ve dönemin Belediye Başkan Yardımcısı kontenjan adayın Kuzeni )

Burak Polat ( Özel Kalem Müdürlüğü kadrosundan Kadroya alındı, Kültür Sosyal Hizmetler Müdürü, Ali Orkun Ercengiz’in Kuzeni )

M. P. ( İtfaiye personeli, Belediye Başkanının ve dönemin Belediye Başkan Yardımcısı kontenjan adayın Kuzenin Eşi )

C. D. ( Kısa süreliğine İtfaiyeye alınarak emekli edildi, Belediye Başkanının Kuzeninin Kayınpederi )

Mustafa Bozkurt ( İmar Müdürü / Belediye Başkanının Kuzeninin Eşi )

E. G.  ( Chp il genel meclisi adayının damadı )

Z. G.  ( Chp il genel meclisi adayının kızı )

Ş. A.  (dönemin Belediye Başkan Yardımcısı kontenjan adayın kuzeni )

N. A. (dönemin Belediye Başkan Yardımcısı kontenjan adayın kuzeninin Eşi )

S. K. ( Şoför Kadrosunda / dönemin Belediye Başkan Yardımcısı kontenjan adayın akrabası)

A. T.  ( Alaca Dokuma Bölümü Personeli / dönemin Belediye Başkan Yardımcısı kontenjan adayın kuzeni )

H. T. ( Fen İşleri Personeli  / Chp Belediye Meclis Üyesinin oğlu )

S. K. ( Chp Belediye Meclis Üyesinin Kardeşinin Damadı)

M. P. ( Chp Belediye Meclis Üyesinin Kızı )

M. Ç. ( Chp Belediye Meclis Üyesi Adayının Ablasının Damadı)

F. V. ( Belediye Başkanının Akrabası )

Tespit edebildiğimiz isimler bu kadar. İddia edildiğine göre Ercengiz  Akrabalarına kendi döneminde yaklaşık 2 Milyon TL maaş ödemesi Burdur Belediyesi tarafından yapıldığı kamuoyu tarafından konuşulmaktadır. Açıkladığımız bu aile mensupları ile yakın çevre, hısım akraba, kendi meclis üyelerinin çocukları da hesaba katıldığında rakam çok ciddi bir sayıya ve maaş bazında milyonlara ulaşmaktadır. Sürekli ekonomiden, istihdamdan ve işsizlikten bahseden Ercengiz, SÜLALE DEVRİ yaratarak Belediyemizden istihdam bekleyen binlerce insanımızla dalga geçmektedir.

Yakınları hariç sadece Aile bireylerine ödediği maaşla ile halkımıza vaat ettiği bir kısım projeyi hayata geçirebilirdi. Ercengiz tabiri yerindeyse her gün Çocuk gibi ağlamak yerine, bu milyonlar ile ilimizin geleceğine yönelik birçok yapılanma gerçekleştirilebilirdi. Ancak Ercengiz milyonları şehre harcamak yerine akrabalarına maaş olarak ödemeyi tercih etti. Lüks, şatafatlı, kendine gösterişli Belediye Başkanlığı yaparak herkesin konuştuğu, eleştirdiği Ercengiz; Belediye Kaynaklarının kullanımı noktasındaki aile ve kişisel hassasiyetini şehrimize ve ihtiyaç sahiplerine göstermeyerek 2014/2019 yılları arasını heba etmiştir.

Bir kez daha altını çizerek ifade ediyoruz ki; Belediye Başkan Adayımız Sayın Deniz Kurt ile sülale devri, bol makam arabalı lüks yaşama devri, akçeli dedikodular devri, hoyratça kaynakları harcama devri sona erecek. Şeffaf, Gizli gündemsiz, Hesap verilebilir Belediye Başkanlığı dönemi başlayacaktır.

Kamuoyuna Saygılarımızla…

AK Parti Burdur İl Başkanlığı"

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Yalnız Kurt

27 Mart 2019 Çarşamba 20:50

Damadın bakan olduğu ülkede Sayın ERCENGİZ haber oluyor. Bana da bir gülme tutuyor bunu haber diye yayınlayanlara

Gerçekçi

27 Mart 2019 Çarşamba 13:49

Dün benim yaptığım yorumu yayınlayacak kadar yürek yokmuş sizde sakın tarafsızlık ve basın özgürlüğünden bahsetmeyin

Köylü

27 Mart 2019 Çarşamba 10:50

Hepsi aynı değil mi? Kim gelirse gelsin aynı olacak. Sanki şimdiki hükümet çok farklı

Burdurlu

27 Mart 2019 Çarşamba 08:37

Al birini vur ötekini..Siz sanki başka birşey yaptınız.17 yıldır ülkede siz ve sizin gibi Kul hakkına riayet etmeyenler bu ülkeyi yönetiyor.Siz belediye başkanı olsanız bunları yapmayacaksınız sanki....

Hasan Yalcin

27 Mart 2019 Çarşamba 00:18

Hicbirsey yoktur ki kan bagindan degerli olsun diyerek akraba kiyagi yapip davasini satan sanki bizdik. Kalkmis simdide sulale devrini bitiricez démis. Bu ne yaman celiski Deniz bey!!!

Akan TOPCAN

26 Mart 2019 Salı 19:14

Ali Orkun Ercengiz her zamanki agresif ve insanlara tepeden bakan üslubu ile bir Belediye Başkanlığı makamında oturan kişinin olgunluğundan eksik şekilde ..... devam eden tesbitiniz çok dogrudur. Benim inşaatımla ilgili bir sorun var. Başkan bana rendavu vermiyor. Yani sorunumu çözmüyor.

Gerçeğin yüksek sessizliği

26 Mart 2019 Salı 17:41

Balık baştan kokar. Cumhurbaşkanının kaç tane danışmanı var devletten maaşlı ya da akrabası devlet kademelerinde en yüksekte yer alan? Eğer bu normal ise bu da normal. Birde kim olduğuna değil ne iş yaptığına bakacaksın. Eğer bu yukarida ki kişiler yan gelip yatıyorsa tamam ama çalışıyor ve emeğinin karşılığını alıyorsa sıkıntı olan ne? Yok bu sa sıkıntı ise biri bana londrada moda okuyan kavakçı soykırımlı ingiliz vatandaşlığına da sahip olan basdanismanin ne iş yaptığını anlatsın...

OSMAN

26 Mart 2019 Salı 16:35

işinize gelen yorumu yayınlayın işinize gelmeyen yorumu yayınlamayaın niye yorum ekle diye .............................. yazıyorsunuz.

pehlivan

26 Mart 2019 Salı 14:50

amannn zaten sizin herzaman yaptığınız işler bunlar

akkurt

26 Mart 2019 Salı 14:33

burdurda herkes birbiriyle bağlantılı ya kuzen ya bacanak yada bir yerlere aday herkes kendine önce baksın.danışmanlar damatlar

Erkan Kağan kaya

26 Mart 2019 Salı 12:44

Ayrıca A.S. Daha önceki dönemde de çalışıyordu......

Erkan Kağan Kaya

26 Mart 2019 Salı 12:38

Mustafa Bozkurt Akp döneminde de imar müdürüydü.... gazeteciler biraz araştırmalı.... yalan çarpık iddalar yayınlamamalıdır.... duyurulur......

SMAV

26 Mart 2019 Salı 11:51

SİZ BU HABERİ YAPIYORSUNUZDA HUKUMET MİLLETVEKİLİNİN AKRABALARINI DA YAYINLASANAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Hayvancılık Sektörü İndirimli Elektrikten Yararlanabilecek

Hayvancılık Sektörü İndirimli Elektrikten Yararlanabilecek