02 Haziran 2020 Salı

AK PARTİ GRUBU MECLİS ÖNCESİ MADDE MADDE AÇIKLAMA YAPTI

AK PARTİ GRUBU MECLİS ÖNCESİ MADDE MADDE AÇIKLAMA YAPTI

KRİTİK MADDELER MECLİS GÜNDEMİNDE

01 Ekim 2019 Salı 13:13 SİYASET

Ak Parti Belediye Meclis Grubu yarın yapılacak Belediye Meclis toplantısı öncesinde bir araya gelerek görüşülecek maddeleri kamu oyu ile paylaştı. Grup neye evet, neye hayır diyeceğini açıklayarak yarın yapılacak meclis toplantısındaki tavırlarını da ortaya koydu. Yarın kamu oyunun "RANTSAL İMAR DEĞİŞİKLİĞİ" olarak bildiği Saylar A.Ş.'ye ait yer ile Özel Eğitim Alanı olarak satılması planlanan 10 Bin Metre Karelik Belediye arsası var.

İŞTE AK PARTİ GRUBUNUN YAPTIĞI AÇIKLAMA;                                  

Yine yeni bir ayın başlangıcındayız. Tabi bu da belediye meclisi olağan aylık toplantısı demek oluyor. Yarın Burdur Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısı İçin toplanacak. AK Parti Belediye Meclis Grubu olarak bizlerde bu toplantının gündemini sizlerle yine paylaşmak istiyoruz.

 

Ekim ayı olağan toplantısında önemli gördüğümüz ve sizinde yakından takip edeceğiniz maddeleri de paylaşmak istiyoruz,

- Gündemin 3. Maddesi 2015 yılında yeni Devlet Hastanesi yapılması için Burdur Belediyesinin Tefenni yolundaki 46 dönüm arazisinin takas yoluyla trampası önerilmişti ama sonra bir türlü bu takasa ısrar etmemize rağmen yanaşmayan hatta “arazimizin değerini düşük gösteriyorlar” diye bahane edip aslında vermek istemeyen CHP Belediyesi şimdi bu arazinin 10 dönümünün kaça gideceği belli olmayan bir satış yetkisi istiyor. Halkına Sağlığı için araziyi vermeyenler şimdi 2020 yılı bütçesini kurtarmak İçin 46 dönüm halkın malını parçalayarak 10 dönümünü şahıslara satıyorlar. Şehirde yeni bir özel okul olmasını bizlerde arzu ederiz ama şehiriçinde Burdur Belediyesine ait böyle büyük arazilerinin Fazla olmadığı için hemen elden çıkarılmasına gönlümüz razı değildir. AK Parti Grubu olarak uzun vadeli kiralanmasına ya da yap işlet devret modeli ile verilmesini teklif edeceğiz.

 

- Gündemin 4. Maddesinde AK Parti Belediyesi döneminde bölgenin en büyük asfalt Plentini kurmasıyla eski asfalt plenti ihtiyaç fazlasına dönüşmüştür. Ama 5 yıl boyunca MHPli belediyelere hiç bir yardımı olmayan Belediye Başkanının bu bedelsiz devrile Burdur Belediyeler Birliği Başkanlığı diyetini ödediğini görüyoruz. Ama her ne olursa olsun Tefennili vatandaşlarımız İçin biz bu devire KABUL oyu vereceğiz.

- Gündemin son maddesi olan 6. Madde de Konya Bölge idare mahkemesi imar planı değişikliği iptal etmiş ve tekrar aynı bölge için geçen ay meclise yeni bir plan değişikliğini getirmişlerdi ve imar komisyonunda görüşülerek Ekim ayı meclisinde son karar verilecektir. Görüşümüzü imar Komisyonu Üyemiz ve grup sözcümüz Fatıma hanım meclis ile paylaşacak ama AK Parti Belediye Meclis Grubu olarak aynı görüşteyiz: “Toptan Ticaret alanı olan yaklaşık 8 ada var ve bir imar planı değişikliği olacaksa kişiye özel değil bütün bu bölgeyi kapsayacak herkesimin İhtiyacını giderecek kapsamlı bir plan değişikliğini öneriyor ve bu yüzden çekincelerimiz hala sürmektedir”

 

Önemli olan bu maddelerdeki AK Parti Belediye meclis grubu olarak görüşlerimizi sizler aracılığıyla kamuoyuna paylaşıyor ve siz değerli basın mensuplarında titizlikle bu maddelerin takipçisi olacağınızı düşünüyoruz.

 

Takdir çok değerli Burdur Kamuoyunundur.

AK Parti Belediye Meclis Grubu

 

 

T.C.

BURDUR BELEDİYE MECLİS BAŞKANLIĞI

GÜNDEM

 

TOPLANTI GÜNÜ                    :  2 Ekim 2019 Çarşamba

TOPLANTI SAATİ                    :  14.00

TOPLANTI YERİ                      :  Halı Sarayı Meclis Salonu / BURDUR

TOPLANTI NO                          :  10   

    

          

        1- 5393 Sayılı Belediye Kanununun 41. maddesi hükmüne göre hazırlanan Burdur Belediye Başkanlığı 2020 – 2024 dönemi stratejik planının görüşülmesi.

 

 2-  04.09.2019  tarih ve 2019/118 sayılı meclis kararı ile, Burdur Merkez Özgür Mahallesi, 33001 Sokakta bulunan parka 07.09.2016 tarih ve 2016/150-2 sayılı meclis kararı ile verilen Şehit Sıtkı KARA Trafik Parkı isminin iptal edilerek; Emek Mahallesi, Dilek Caddesinin isminin, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 81.maddesine istinaden Şehit Sıtkı Kara Caddesi olarak değiştirilmesi hususunda çalışma yapmak üzere görevlendirilen komisyonun çalışmalarının değerlendirilmesi.  

 

  3-  5393 Sayılı Belediye Kanununun 18.maddesinin (e) bendi gereğince, Mülkiyeti Belediyemize ait Burdur Merkez Karasenir Mahallesi, ada 260, parsel 38 tapu kayıtlı, 10238,97 m2’lik taşınmazın, imar planı hükümleri doğrultusunda Özel Eğitim Tesisi yapılmak üzere satılması hususunun görüşülmesi.

 

  4-  Tefenni Belediye Başkanlığı tarafından, ilçelerinde tamamlanan altyapı çalışmaları nedeniyle bozulan cadde ve yolların yapılmasında kullanılmak üzere, sıcak asfalt plenti talebinde bulunulduğundan, Belediyemiz bünyesinde bulunan Şensarı marka, 1996-1997 model, seri no 00144, tipi 40 d/h KE olan ihtiyaç fazlası sıcak asfalt plentinin Taşınır Mal Yönetmeliğinin 31. maddesi gereğince, Tefenni Belediyesine bedelsiz devredilmesi konusunda gerekli meclis kararının alınması hususunun görüşülmesi.

 

 

 

İmar Komisyonu Kararları

 

 

  5-  Burdur Merkez Bahçelievler Mahallesi, 14 ada, 840 nolu parselde yapılacak olan Tapu Kadastro Hizmet Binası yeri için düzenlenen imar planı değişikliği talebinin görüşülmesi.

 

  6- Burdur Merkez Özgür Mahallesi, 113 ada, 118-145-161 ve 163 nolu parsellerde Belediye Meclisinin 01.02.2017 tarih ve 2017/61-1/6 sayılı kararı ile gerçekleştirilen imar planı değişikliği, Konya Bölge İdare Mahkemesi 2. İdari Dava Dairesi tarafından iptal edilmiş olup, söz konusu alan plansız hale geldiğinden, bu alana ilişkin düzenlenen 1/5000 ölçekli nazım ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı teklifinin görüşülmesi.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

People

03 Ekim 2019 Perşembe 23:38

Bak yine ayni teklif ettik olmadi yapacaktik yaptirmadilar istiyoruz vermiyorlar abi bu bir muhaleft degil. Birlikte yaptik onlarin busu yanlisti ama biz ikna ettik. Ortaya somut halkin yararlanabilecegi birsey cikmadan konusma ve satasma bana komik geliyor gordunuz ben buraya nasil ciktim yurudum ve ciktim beni buraya kim cikardi gibi people is people

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yavuz Mehmet Kaya Yazdı

Yavuz Mehmet Kaya Yazdı