20 Haziran 2018 Çarşamba

  • 4,748 TL
  • 5,504 TL
  • 194,91 TL
  • 94.437
SON DAKİKA

AK Parti Bu İşin Peşini Bırakmıyor!..

AK Parti Bu İşin Peşini Bırakmıyor!..

TAM KADRO ACİL YOLU ESNAFINA GİTTİLER...

27 Ağustos 2017 Pazar 14:37 SİYASET

Burdur'da iktidar ve ana muhalefet partisinin polemiği haline gelen Köprübaşı'ndaki Özgürlük Heykeli ile Acil Yolu'nda sancılar dinecek gibi görünmüyor.
Geçtiğimiz gün Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in, yapılan anket sonrası esnafla kahvaltıda buluşup dertlerini dinlemesinin ardından, bu kez AK Parti kurmayları sahaya indi.
AK Parti İl Başkanı Süleyman Faki, Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık, Kadın Kolları Başkanı Serpil Ekinci, parti yöneticileri ve AK Partili Belediye Meclisi Üyeleri tam kadro Acil Yolu esnafını ziyaret etti.

FAKİ: “BİZ OLAYA SİYASİ DEĞİL, HALK GÖZÜYLE BAKIYORUZ"
AK Parti olarak halkın rahat bir şekilde yaşam sürmesi adına yapılması gereken her şeyin takipçisi olduklarını belirten AK Parti İl Başkanı Süleyman Faki, "Dün rutin ziyaretlerimizin bir kısmını Acil Yolu esnafımıza gerçekleştirdik. Sonuçta orada esnafın şikayetleri ve önerileri vardı. Hal böyle olunca oraya gittik ve esnaf arkadaşlarımızı yerinde dinledik. Bilindiği gibi daha önce bu yolun açılmasıyla ilgili dilekçe toplanmış ve sonrasında belediyeye iletmişler. Ancak bu durumdan bir sonuç alınamamış. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, geçtiğimiz günlerde bir kahvaltı düzenleyerek esnafla bir araya gelmiş. Esnaflar da orada gereken sorun ve sıkıntılarını iletmişler. Esnaf arkadaşlarımızın bir kısmı memnun ama büyük çoğunluk da memnun değil. O yolun tekrar açılması ve şehir trafiğinin rahatlamasını istiyorlar. Büyük çoğunluk açılması için dilekçe vermişler. Biz bu işe siyasi olarak değil, Burdurlu için olması gereken tarafıyla bakıyoruz. Bizim kanaatimiz de şu an açılması yönünde... Amacımız bağcı dövmek değil, üzüm yemek. Vatandaşın Biz vatandaşımız için hangi zorluk ve sıkıntı varsa onun takipçisiyiz, vatandaşımızın her zaman yanındayız" dedi.

AKBIYIK: "YOL KAPANINCA MAĞDUR OLAN ESNAFLARIMIZ VAR"
Yaptıkları ziyaretlerde, Burdur Belediyesi'nin geçtiğimiz günlerde yargıya intikal ettirdiği siyah çelenk konusuyla ilgili 3 esnafın Savcılık tarafından ifadeye çağrıldığı bilgisine ulaştıklarını belirten AK Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık ise, "Acil Yolu esnafımız, ziyaretlerimiz sırasında yolun açılması için bizden destek beklediklerini ilettiler. En azından yeni hastane yapılıncaya kadar buranın açılması iyi olur şeklinde öneriler var. Oradaki sirkülasyonun azalmasından dolayı kapanan dükkanlar ve mağdur olan esnaflarımız var. Bu konunun ivedilikle çözülmesi için biz AK Parti olarak elimizden geleni yapıyoruz. Aldığımız bilgiler doğrultusunda, Belediye Başkanı önümüzdeki günlerde buranın yeniden değerlendirmeye alınması konusunda Pamukkale Üniversitesi'nden bir heyet geleceğini iletmiş, bekleyip göreceğiz" diye konuştu.

MENGİ: "HAKARETE VARMADIĞI SÜRECE HERKESİN ELEŞTİRİ HAKKI VAR"
Ziyaret konusunda Bomba15'e özel açıklamalarda bulunan Burdur Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Volkan Mengi, "Özellikle 76 imza veren esnafımızın yanında olduğumuzu hissettirmek için  bir gezi yaptık. Birçoğu zarar gördüğünü ve bu yolun kapanmasının ekonomik anlamda sönüklük yarattığını belirtti. Tekrar açılması yönünde talepleri var. Bu konuyu, hem meclis hem de kamuoyunda sıcak tutacağız. Belediye Başkanının bu konuda ne yapacağını bilemiyoruz. Pamukkale Üniversitesi'nden bir heyet gelecekmiş ama bu heyetin çalışmaları bakımından köklü bir değişiklik yapılacağını sanmıyorum. Mevcut sistemi nasıl kurtarırız adına bir çalışma gibi gözüküyor. Ama genel olarak baktığımızda, maalesef köprübaşındaki trafikte ve kavşakta kuyruklar oluşuyor. Her vatandaş ve esnaf bu duruma tepkili. Bu konuyu önümüzdeki günlerde mecliste de dile getireceğiz. Belediyenin durumu yargıya intikali hususunda da; insanların eleştiri ve tepki koyma hakkı var. Hakarete varmadığı sürece bunların normal olduğunu düşünüyoruz. Bu konuda esnafın yanına gidilmesi gerekirken, savcılığa gidilmesi de kötü bir durum olmuş, siyasete yakışmayan bir tavır. Biz bu tavrı da kınıyoruz. Başkan mahkeme yolunu tercih etti ama yaptığı toplantıda bu şikayetini geri çekeceğini dile getirmiş. Bizce de doğru bir karar olur" şeklinde konuştu.

ARTIK TOP BELEDİYEDE...
Bütün bu yaşanan olaylar ve durumların ardından Burdur Belediyesi'nin nasıl bir yol izleyeceği ise herkes tarafından merakla bekleniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Sağlıkta Yeni Sistem: SİL BAŞTAN!..

Sağlıkta Yeni Sistem: SİL BAŞTAN!..